TORNAR
PUBLICITAT

Els Premis Neptú arriben diumenge per escollir els millors de l'esport igualadí del 2018

La cerimònia se celebrarà al Teatre Municipal l’Ateneu, presentada per Marta Bosch

esports
Dimarts, 5 març 2019. 03:00. Redacció AnoiaDiari.
D'un cop d'ull

La gala dels Premis Neptú arriba a Igualada aquest diumenge, amb l'acte de en el que es reconeixen els millors esportistes de la ciutat, tant els escolars com els amateurs i professionals. La cerimònia es dividirà en dues parts: a les 5, els protagonistes seran els centres educatius i, a tot seguit, a partir de les 7, arribarà el torn dels esportistes individuals i aquells que formen part d'entitats i clubs.

PUBLICITAT

El Teatre Municipal l'Ateneu d'Igualada s'omplirà per conèixer els reis i reines de l'esport igualadí del 2018. S'hi podrà assistir amb l'entrada gratuïta o bé seguir-la en streaming a través d'Internet, al web www.premisneptuigualada.cat, on també es podrà consultar tota la informació de la gala. La presentació anirà a càrrec de la periodista de Televisió de Catalunya, Marta Bosch, i l'animació la posaran l'humorista Txabi Franquesa i el grup de dansa i tecnologia Brodas Bros.

Els guanyadors i guanyadores del Neptú 2018, en una fotografia de famíliaL'any passat, els premis principals van ser per als atletes del Club Atlètic Igualada (CAI), Anna Noguera i Marc Sánchez, com els millors esportistes individuals; per als jugadors d'hoquei patins, Maria Díez (Histelcur Gijón HC) i Ton Baliu (FC Porto), com els més destacats en esports d'equip; Laura Rodríguez (Club Natació Igualada) i Aitor Caldito (CAI) van ser els millors esportistes promesa; Josep Camats (Club Físic Culturisme de les Peses Igualada) va ser guardonat com el millor entrenador; i el Juvenil-Cadet del Club Futbol Igualada i el Júnior A del Club Bàsquet Igualada van ser els equips de base amb més projecció.

Enguany, entre els candidats a millor esportista masculí repeteix Marc Sánchez (CAI) i hi figuren també Albert Moreno (CAI) i Joan Masip (Club Tennis Taula Borges). En l'àmbit femení, les finalistes són Anna Noguera (CAI Triatló), Sheila Avilés (CAI) i Alba Pelfort (Club Excursionista UEC Anoia Escalada). Pel que fa als esports col·lectius, els finalistes masculins són José Luis Álvarez (Club Handbol Igualada), Elagi Deitg (Igualada Hoquei Club) i Eloy López (Igualada Vòlei Club) i les femenines són Jana Marimon (Club Futbol Igualada), Maria Díez (Hostelcur Gijón Hockey Club) i Laia Solé (Federación Española de Baloncesto).

A més, hi haurà guardons per als esportistes i equips de base amb millor projecció de futur i per l'entrenador més destacat. Per acabar, es lliurarà el premi al millor esdeveniment de l'any passat, que va ser la 80a edició de la Copa Nadal de Natació, organitzada anualment pel Club Natació Igualada coincidint amb el dia de Sant Esteve, i un reconeixement personal a una representant de l'esport igualadí que s'ha significat de manera notable en la seva trajectòria.

PUBLICITAT

0 Comentaris

Deixa el teu comentari

Si ho prefereixes pots identificar-te amb Facebook o registrar-te amb el teu correu electrònic.

La direcció del web anoiadiari·cat de l'espai es reserva la no publicació d'aquells comentaris que pel seu contingut no respectin les normes bàsiques d'educació, civisme i diàleg.